Razem raźniej czy lepiej po swojemu, czyli kto bardziej przykłada się do obowiązków domowych – pary czy single?

Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez spokojnego relaksu w domowym zaciszu. Nasze miejsce odpoczynku wymaga jednak odrobiny troski. Komu obowiązki domowe zajmują więcej czasu: parom, czy singlom? Beko postanowiło zagłębić się w dane uzyskane ze swojego badania opinii – Wielkiego Badania Beko, które pokazują, kto częściej poświęca się czynnościom dnia codziennego.

Okazuje się, że różnica między tymi dwiema odmiennymi grupami nie jest wielka, aczkolwiek osoby żyjące w związkach są jednak bardziej przywiązane do zacisza domowego. Jak dużo czasu single poświęcają na obowiązki domowe? 41% odpowiada, że od godziny do dwóch dziennie. Osoby w związkach poświęcają najczęściej na te same czynności około 3-–4 godziny każdego dnia – tak deklaruje 36% z nich. Ta różnica robi się wyraźniejsza wśród osób dbających o dom więcej niż 4 godziny dziennie. Aż tyle czasu na obowiązkach domowych spędza tylko 10% singli wobec 16% osób, które dzielą się aktywnością w domu ze swoją drugą połówką.

Codzienna porcja świeżości

Wieś może się często kojarzyć ze świeżymi produktami, warzywami i owocami zerwanymi prosto z drzew i krzewów. W terenach zabudowanych nie ma, tak jak na wsi, przestrzeni na uprawę roślin. Beko wyposażyło jednak swoje lodówki w nowoczesną technologię Active Fresh BlueLight -– światło o niebieskim zabarwieniu. Ten wyjątkowy system pozwala na zachowanie ciągłości procesu fotosyntezy i działa dokładnie jak światło słoneczne, umożliwiając warzywom i owocom zachowanie wartości odżywczych. Technologia ta przyda się zarówno singlom, którzy gotują dość często (47% przyrządza posiłki każdego dnia), jak i osobom pozostającym w związkach, przygotowujących dania jeszcze częściej – 61% z nich robi to codziennie.